SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Prispokal 9467112
nr 946 7112
Prispokal
nysilver, Württembergische Metallwarenfabrik WMF, 20-tal, Villars LTC, "Coupe Challenge dy Palace", höjd: 24 cm
Utrop:
300 kr
måndag 2 mars 2015
kl 19:25:48
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.